Charakteristika MŠ

Materská škola sa nachádza na sídlisku Mier, je umiestnená v účelovej budove, má upravovaný areál s veľkou trávnatou plochou pre pobyt detí vonku. V prevádzke je 5 tried MŠ, v ktorých sa poskytuje celodenná výchova a vzdelávanie 3 – 6 ročným deťom a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Poskytujeme i možnosť poldenného pobytu. Školské stravovanie je zabezpečované vlastným stravovacím zariadením.

Zriaďovateľ : Mesto Spišská Nová Ves
Vyučovací jazyk: slovenský
(vyučovacím jazykom v materskej škole je štátny jazyk Slovenskej republiky). V triede s integrovanou výučbou anglického jazyka je súčasťou vzdelávania komunikácia v anglickom aj štátnom – slovenskom jazyku.

Stupeň vzdelania: predprimárne vzdelanie
Predprimárne vzdelanie získa dieťa absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu.

Dĺžka dochádzky do MŠ: niekoľkoročná dochádzka
Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole prijímame deti od 3 do 6 rokov veku a deti s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky ; podľa potrieb a záujmov rodičov /ak je voľná kapacita/ aj deti od 2,5 roka veku; ponúkame tiež možnosť zaradenia dieťaťa do triedy s integrovanou výučbou anglického jazyka.

Forma výchovy a vzdelávania: celodenná
Celodenné vzdelávanie je organizované v dopoludňajších aj v popoludňajších hodinách v rozsahu piatich pracovných dní od 6.30 do 16.30 hod; v prípade záujmu rodičov poskytujeme aj poldennú formu výchovy a vzdelávania.

,,Všetko čo naozaj potrebujem
v živote vedieť, som sa naučil
v materskej škole.“

R. Fulghum

Vlastné ciele – Zameranie MŠ

Proces výchovy a vzdelávania prebieha v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie v materských školách, ktorý je najvyšším, záväzným kurikulárnym dokumentom a predstavuje aj východisko pre vytvorenie nášho školského vzdelávacieho programu. Školský vzdelávací program „Šikovné jazýčky – rapotavé detičky“ obsahuje špecifiká so zameraním na jazykové vzdelávanie v materinskom i anglickom jazyku.

– zriadili sme triedu s integrovanou výučbou anglického jazyka, v ktorej deti už od 3 rokov získajú jazykové schopnosti a zručnosti súbežne v slovenskom i anglickom jazyku (cieľom je, aby dieťa stratilo zábrany z používania cudzieho jazyka, stalo sa jazykovo pohotovým a po skončení MŠ plynule komunikovalo aj v angličtine)

krúžok AJ pre predškolákov (základom učenia je hra-hudba, spev, tanec, pohybové aktivity, výtvarné aktivity, počítačové edukačné programy a prirodzená komunikácia v anglickom jazyku)

Jazyková príprava je realizovaná kvalifikovanými učiteľmi anglického jazyka – odborný garant English Learning Centre Košice, ktoré bolo za svoje inovačné aktivity v oblasti jazykového vzdelávania Európskou komisiou pre vzdelávanie a Ministerstvom školstva SR ocenené Európskou značkou.

Naše triedy

Riaditeľka MŠ – Mgr. Jana Novotná
I. Trieda
Svetlana Králová
Mgr. Anna Gondová

II. Trieda
Mgr. Petra Janečková
Mgr.Veronika Krauszová

III. Trieda
Darina Filipová
Mgr. Erika Šucová

IV. Trieda
Bc. Zuzana Csonková

Mgr. Zuzana Žigrajová

V. Trieda / AJ

PaedDr. Beáta Bendíková

Mgr. Viera Keritová

Mgr. Zuzana Rimbalová

Snažíme sa o to, aby sme boli školou, ktorá má spokojné deti – spokojných rodičov – spokojných učiteľov.

PRÍĎTE SA POZRIEŤ MEDZI NÁS

Tešíme sa na Vás